WELLNESS

Kolagénová terapia – jedine v MAXPLAZE

Tajomstvo svižného vzhľadu je ukryté v dokonalom vytvorení kolagénu. Najlepšie takého, ktorý si vytvorí Vaše telo samo. Pre tieto účely bola vyvinutá nová metóda využívajúca technológiu svetelného žiarenia 633 nm. Technológiu objavili vedci z NASA a používa sa na urýchlenie liečenia rán a regeneráciu pokožky pri kozmických letoch. Princíp spočíva v tom, že špeciálne žiariče stimulujú organizmus k tvorbe vlastného kolagénu. To umožnuje mnohonásobne zlepšiť jeho účinnosť aj v hlbokých vrstvách pokožky. Kolagénová terapia: kto by ju mal vyskúšať?

Are Tanning Beds Safe For Health? The Surprising Verdict

Čo je KOLAGÉN?

Kolagén je väzivový glykoproteín, je hlavnou súčasťou tkanivového spojiva. Dodáva pokožke pevnosť a elasticitu. Pri postupnom starnutí sa rozpustný kolagén mení na nerozpustný. Kolagén degeneruje a jeho schopnosť viazať vodu prudko klesá.

Slovo kolagén pochádza z gréckeho jazyka: cola – lepidlo a genno – rodiť. „Lepidlorodný“ – táto definícia charakterizuje v plnej miere funkciu kolagénu. Je to bielkovina, ktorá „lepí“, „spája“ bunkové prvky, formuje z nich tkanivá i orgány. Vyskytuje sa vo všetkých orgánoch, slúži ako látka spájajúca bunky. Kolagénové vlákna sú vbudované v prvky orgánov a tvoria komplikovanú štruktúru blán orgánov, takých ako sú napr.: pohrudnica, pobrušnica, osrdcovník, ako aj takých orgánov ako sú: srdce, obličky, pľúca, pečeň, cievky, kostí, oči a samozrejme koža.

Kolagén je najdôležitejšou bielkovinou v organizme, pretože tvorí 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70 % hmoty bielkovín kože. U žien po 25 rokoch veku sa tvorba kolagénu začína znižovať a vo vyššom veku sa postupne zastaví. Organizmus tak stráca schopnosť regenerácie prirodzeného kolagénu. Vznikajú vrásky, celulitída, suchá pokožka, strácanie lesku nechtov a vlasov, začína sa neodvratný proces starnutia. Môžete ho ale spomaliť, zadržať a dokonca odvrátiť!

Start your anti-aging skincare in 20s to stay youthful | Kalinga TV

Účinky kolagénu

 • priama, veľmi intenzívna hlboká hydratácia pleti a pokožky, strata pocitu vysušenej kože,
 • zvýšenie elasticity a pevnosti a pružnosti pokožky,
 • vysoko účinný proti celulitíde, rozšíreným cievkam a striám,
 • vyhladenie drobných vrások a redukcia hlbokých vrások,
 • spomalenie procesu starnutia pokožky,
 • hlboká hydratácia tkaniva,
 • hodvábny vzhľad pokožky,
 • liečivý a regeneračný účinok na opálenú, alebo slnkom spálenú pokožku,
 • preventívny účinok,
 • urýchlenie hojenia rán, hlavne pooperačných,
 • odstránenie zmien pokožky spôsobených alergiou,
 • regeneruje nechty a vlasy, vlasovú pokožku,
 • nespôsobuje alergiu.
Ear 'tickle' therapy may help slow ageing, says study | Lifestyle News,The Indian Express

Pre koho je kolagén určený?

Kolagén je určený pre každý druh pokožky, vrátane veľmi citlivej pleti. Kolagén sa zvlášť doporučuje pre prirodzene zostarnutú alebo predčasne zničenú pokožku. Je tiež vysoko účinný pri odstraňovaní a v prevencii kožných problémov, ako sú celulitída, akné, jazvy, strie, vredy, ekzémy, nadmerne suchá koža, znamienka, starecké škvrny, rozšírené vlásočnice. V prípade poškodenia pokožky urýchľuje jej hojenie (pooperačné rany), odstraňuje zmeny pokožky spôsobené alergiou. Navštívte naše solárium a sledujte zmeny na vašom tele.

Kontraindikácie

Tradičná ochrana pokožky pomocou bežných kozmetických prípravkov je, samozrejme, dôležitá. Tieto prípravky však pôsobia iba na vonkajšiu vrstvu pokožky a častokrát vyvolávajú nežiadúce alergické reakcie. Nemôžu preniknúť do najhlbších vrstiev, a tak kožu účinne regenerovať. Preto, aby došlo k účinnej regenerácii, je nutné zasiahnuť práve jej spodné vrstvy. Sú vyvinuté špeciálne prípravky, ktoré dosiahnú aj do spodnejších vrstiev. Avšak, najvhodnejšie je, keď si telo vytvorí kolagén samo. Využívaním prístrojov v kozmetickej praxi, sa kolagén dostane do hlbších vrstiev pokožky, a tým sa zvyšuje jeho účinok. Kolagén nespôsibuje alergiu.